Staff Members

 

STAFF  AS ON 01-11-2017

SL. NO

NAME OF STAFF

DESIGNATION

1

SH. CHANDRA SHEKHAR BISHT

PRINCIPAL

2

SH. D. P. CHAUDHARY

HM

PGT SANCTIONED 15 IN POSITION 15 VACANT 0

1

SH. K. BHATTACHARJEE

PGT(CHEM)

2

SMT. C. DUNG DUNG

PGT(HIST)

3

DR. H. S. RANA

PGT(GEOG)

4

DR. R. R. MISHRA

PGT(HIN)

5

SH. G. BISWAS

PGT(BIO)

6

SH. D. GOSWAMI

PGT(ENG)

7

SH. G. RAKSHIT

PGT(PHY)

8

SH. A. M. SIKDER

PGT(CHEM)

9

DR. K. CHATTOPADHYAYA

PGT(ECO)

10

SH. N. SEN

PGT(PHY)

11

SH. A. K. YADAV

PGT(COMP. SC)

12

MISS SUTAPA BISWAS

PGT(ENG)

13

SH. RAKESH PRASAD

PGT(COMM)

14 SMT SABITHA AK PGT (MATHS)
15 SH NAKUL PANDIT PGT (MATHS)

TGT SANCTIONED 21 VACANT 04 (01 ENG 02 SCI)

1

SH. SANJAY KUMAR

TGT(SCI)

2

SH. SURAJ SAH

TGT(HIN)

3

DR. R. K. TIWARI

TGT(HIN)

4

SMT. TILLOTMA

TGT(HIN)

5

DR. S.S. MISHRA

TGT(SANS)

6

SH. M .PRASAD

TGT(SANS)

7

SH. A. K. SAHA

TGT(SO SCI)

8

SMT. S. K. SHARMA

TGT(SO SCI)

9

SH. ANIL KUMAR

TGT(SO SCI)

10

SH. P. CHOUDHURY

TGT(MATHS)

11

SH. C. S. SAHA

TGT(MATHS)

12

SMT. S. BHATTACHARYA

TGT(MATHS)

13 SMT D DUTTA TGT(MATHS)
14 SH MANISH KUMAR SINGH TGT ENGLISH
15 MRS S DASGUPTA TGT ENGLISH
16 MRS R PRAMANIK TGT ENGLISH

MISCELLANEOUS

1

SH. D. PAUL

TGT(WE)

2

SH. S. SARKAR

TGT(AE)

3

SH. P. DUTTA

TGT(P&HE)

4

SH. S. K. ROY

LIBRARIAN

PRT   SANCTIONED 24 VACANT 3

1

SMT. D. BANDOPADHYAY

PRT

2

SMT. SWATI KUMAR

PRT

3

SMT. RINA SENGUPTA

PRT

4

SMT. SUDIPTA BHATTACHARYA

PRT

5

SMT. SWAPNA SANNIGRAHI

PRT

6

SMT. RITA MANDAL

PRT

7

SMT. SAHIDA BEGUM

PRT

8

SMT. RITA DEY

PRT

9

SMT. JABA MUKHERJEE

PRT

10

SMT. G. MUKHOPADHYAY

PRT

11

SMT. SHEELA ROY

PRT

12

SMT. RUMA DE SARKAR

PRT

13

SMT. SUTAPA CHAKRABORTY

PRT

14

SH. U. K. SINGH

PRT

15

SMT. DEBASHREE DAS

PRT

16

SMT. OINDRILA MAZUMDAR

PRT

17

SMT. RINA DUTTA

PRT MUSIC

18

SMT. CHITRALEKHA  PAL

PRT

19

SMT ALAKA PATRA

PRT

20 MS. CHANDANA SHAW PRT
21
MS PRATIBHA YADAV
PRT
22 MR SAMIR MOHARANA PRT

OFFICE STAFF

1

SH. DEBABRATA CHAKRABORTY

ASO

2

SH. SUMANTRA PRAMANIK

SSA

3

SH. RATAN CHAKRABORTY

JSA

4

SH. TAPAN ROY

JSA

 

 

SUB STAFF

   

1

MR. RAJARAM HELA

SUBS

   

2

MR. BARUN KUMAR BHATTACHARYYA

SUBS

   

3

MRS. PABITRI DEVI

SUBS

   

4

 MR.AHINDRA LAL CHAKRABORTY

 SUBS

   
5 MR. GOBINDA DAS SUBS    
6
MR P K SINGH
 SUBS    

VOCATIONAL COACHES

   

1

MS. BABITA CHAUDHURY PAL

SPORTS

   

2

MS. SUSMITA SINGH DEY

DANCE

   

3

SH. SAIKAT PAUL

SPORTS

   

4

SH. PRIYABRATA SEN

SPORTS

   

OTHERS

   

1

DR. MRIDULA SINGHA

DOCTOR

   

2

MS. CHAITALI GHOSH

NURSE

   

3

MS. APARNA  SAHA

COUNSELLOR